REKLAMA
Znaleziono 3549 wyników
Polska fabryka globalnego koncernu Schneider Electric z tytułem Smart Factory artykuł
Pokaż artykuł
Polska fabryka globalnego koncernu Schneider Electric z tytułem Smart Factory
Schneider Electric, globalny lider w zakresie technologii dla energii, ogłosił, że jego fabryka w Bukownie (woj. małopolskie) po raz kolejny otrzymała tytuł Smart Factory – prestiżowe wyróżnienie przyznawane najlepszym zakładom produkcyjnym na świecie.
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnejartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnej
Siedem nowych umów o wartości dotacji prawie 1,4 mld zł, podpisanych przez PGE Dystrybucja z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyczynia się do realizacji szerokiego programu modernizacji sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich.
Nowa fabryka Baumit w Zimnej Wódce nabiera kształtówartykuł
Pokaż artykuł
Nowa fabryka Baumit w Zimnej Wódce nabiera kształtów
Budowa nowego zakładu produkcyjnego Baumit na Opolszczyźnie nabiera kształtów. Inwestycja o wartości około 100 mln zł, zlokalizowana przy autostradzie A4, weszła w fazę zaawansowanych prac konstrukcyjnych. Ukończono już żelbetowy szkielet hali produkcyjno-magazynowej, a równolegle trwa montaż wieży technologicznej – jednego z kluczowych elementów przyszłego zakładu.
Trzecia do do wielkości sieć stacji paliw w Polsce sprzedanaartykuł
Pokaż artykuł
Trzecia do do wielkości sieć stacji paliw w Polsce sprzedana
Akcjonariusze spółki Anwim S.A. – w tym fundusz private equity Polish Enterprise Fund VIII (zarządzany przez Enterprise Investors) oraz założyciele firmy – oficjalnie podpisali umowę sprzedaży udziałów.
Przełom w Jaworznie! Padł konkretny termin budowy polskiej gigafabryki aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Przełom w Jaworznie! Padł konkretny termin budowy polskiej gigafabryki aut elektrycznych
Projekt polskiego samochodu elektrycznego przechodzi całkowitą rewolucję i zyskuje potężne, globalne turbodoładowanie. Spółka ElectroMobility Poland (EMP) oficjalnie ogłosiła harmonogram budowy nowoczesnego Hubu Produkcyjno-Rozwojowego na Śląsku. Ciężki sprzęt budowlany wjedzie na teren inwestycji w Jaworznie wiosną 2027 roku. Realizacja tego wielomiliardowego scenariusza jest możliwa dzięki zabezpieczeniu gigantycznego finansowania z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) oraz zawarciu strategicznego sojuszu z tajwańskim gigantem technologicznym Foxconn. Nowy plan całkowicie odcina się od dawnej koncepcji Izery, stawiając na transfer technologii, unijny łańcuch dostaw i tysiące zaawansowanych miejsc pracy.
Rewolucja taborowa MPK Wrocław nabiera tempa! [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rewolucja taborowa MPK Wrocław nabiera tempa! [FILM+ZDJĘCIA]
MPK Wrocław oficjalnie odebrało pierwszy z siedmiu zakontraktowanych, ultranowoczesnych autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric. Kolejne bezemisyjne pojazdy zasilą flotę przewoźnika w najbliższych tygodniach, by docelowo wyjechać na kluczowe linie aglomeracyjne. Inwestycja warta ponad 20 milionów złotych jest częścią największego programu modernizacyjnego w historii spółki. Projekt zyskał potężne wsparcie finansowe z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), co pozwala stolicy regionu budować trwałą niezależność od paliw kopalnych.
Atomowe serce inżynierii bije na Pomorzu. Amerykański gigant Bechtel otwiera biuro w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Atomowe serce inżynierii bije na Pomorzu. Amerykański gigant Bechtel otwiera biuro w Gdańsku
Budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej wchodzi w kluczową fazę operacyjną, a Pomorze oficjalnie staje się epicentrum krajowego przemysłu atomowego. Bechtel – amerykański gigant inżynieryjno-budowlany i generalny wykonawca strategicznego obiektu w gminie Choczewo – uroczyście otworzył nowe, zaawansowane biuro inżynieryjne w Gdańsku. W nowoczesnym kompleksie biznesowym Alchemia w dzielnicy Oliwa pracę rozpocznie około 220 wysokiej klasy specjalistów. Ich zadaniem będzie bezpośredni, techniczny nadzór nad realizacją tej historycznej inwestycji energetycznej.
Technologiczna suwerenność Polski. Sieć Badawcza Łukasiewicz uruchomiła laboratorium mikroelektroniki za miliony z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Technologiczna suwerenność Polski. Sieć Badawcza Łukasiewicz uruchomiła laboratorium mikroelektroniki za miliony z KPO
Polska stawia milowy krok w wyścigu o niezależność technologiczną i bezpieczeństwo dostaw w sektorze wysokich technologii (high-tech). Sieć Badawcza Łukasiewicz oficjalnie uruchomiła ultranowoczesne Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego.
Do Polski wpłynęło blisko 31 mld zł z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Do Polski wpłynęło blisko 31 mld zł z KPO
Pieniądze z 6. i 7. wniosku o płatność z KPO, które dzisiaj trafiły do Polski, zainwestowane zostaną przede wszystkim w modernizację infrastruktury energetycznej, zakup ekologicznych autobusów, transformację cyfrową oraz ochronę zdrowia i obronność.
Kielce bazą dla innowacji. Vitrintec buduje halę i wzmacnia markę gospodarczą miasta [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kielce bazą dla innowacji. Vitrintec buduje halę i wzmacnia markę gospodarczą miasta [WIZUALIZACJE]
Ponad 6700 metrów kwadratowych nowej przestrzeni produkcyjnej i biurowej powstanie w Kielcach dzięki nowej inwestycji kieleckiej firmy Vitrintec, należącej do grupy Creo. Producent zaawansowanych systemów aluminiowo-szklanych, który swoje autorskie technologie wdraża na rynkach w Polsce i za granicą, uruchomi nowe linie technologiczne już w IV kwartale 2026 roku. Dla stolicy regionu to nie tylko nowe miejsca pracy, ale potwierdzenie pozycji miasta jako świetnego miejsca dla rozwoju innowacyjnego biznesu.
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osób
Dolny Śląsk wyrasta na jednego z kluczowych graczy w procesie modernizacji Sił Zbrojnych RP. Podwrocławski zakład PIT-RADWAR S.A. w Czernicy, specjalizujący się w produkcji zaawansowanych systemów łączności wojskowej, przeżywa bezprecedensową falę zamówień.
Powstaje odcinek drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Południe - Emilianowo, z rozbudową DK25 [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje odcinek drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Południe - Emilianowo, z rozbudową DK25 [FILMY]
W województwie kujawsko-pomorskim postępują prace na budowie odcinka drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Południe - Emilianowo wraz z rozbudową drogi krajowej nr 25. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, który realizuje ją w systemie Projektuj i buduj. Łączna wartość umowy to niespełna 411 mln zł.
Polsce przybywa nowy teren. Trwa budowa Wyspy Estyjskiej, sztucznej wyspy refluacyjnej na Zalewie Wiślanym [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Polsce przybywa nowy teren. Trwa budowa Wyspy Estyjskiej, sztucznej wyspy refluacyjnej na Zalewie Wiślanym [FILMY]
Polsce przybywa nowy teren. W województwie pomorskim trwa budowa Wyspy Estyjskiej, sztucznej wyspy refluacyjnej na Zalewie Wiślanym, która powstaje w związku z budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.
Kruszeje i kurczy się polski sektor drzewny i meblarski, jeden z filarów naszej gospodarkiartykuł
Pokaż artykuł
Kruszeje i kurczy się polski sektor drzewny i meblarski, jeden z filarów naszej gospodarki
Polski sektor drzewny i meblarski to jeden z filarów naszej gospodarki. To setki tysięcy miejsc pracy, miliardy złotych eksportu i innowacje, które wspierają rozwój wszystkich regionów kraju. Dziś ten filar kruszeje i znajduje się w poważnym zagrożeniu.
Grupa Unimot gasi węglowe kotły na Górnym Śląsku. Wielka transformacja byłej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicachartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Unimot gasi węglowe kotły na Górnym Śląsku. Wielka transformacja byłej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach
Śląsk żegna węgiel na rzecz nowoczesnego miksu paliwowego. Spółka RCEkoenergia, kluczowe ogniwo w strukturach Grupy Unimot – największej niezależnej grupy multienergetycznej w Polsce – oficjalnie podpisała umowę na dostawę, montaż i uruchomienie nowoczesnego kogeneratora gazowego połączonego z wytwornicą pary.
Lider branży mleczarskiej w Polsce Grupa Polmlek inwestuje w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Lider branży mleczarskiej w Polsce Grupa Polmlek inwestuje w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejna inwestycja Grupy Polmlek, lidera branży mleczarskiej w Polsce. Ta znana polska spółka zaplanowała inwestycję obejmującą kompleksową rozbudowę i modernizację zakładu produkcyjnego w Lidzbarku Warmińskim, w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej części Polski.
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcję
BSH, producent AGD marek Bosch i Siemens, przeniósł produkcję do nowej i większej fabryki w Rudnej Wielkiej, nieopodal Rzeszowa. Zakład produkcji małego AGD wybudowała firma Panattoni. Całkowita wartość tego projektu wyniosła niemal 600 milionów złotych. Budowa rozpoczęła się na początku ubiegłego roku i została zrealizowana zgodnie z planem. Firma BSH właśnie przeniosła maszyny produkcyjne z dotychczasowej, pobliskiej lokalizacji.
Polska, gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding wybuduje dla Marynarki Wojennej RP dwa okręty za ok. 1,5 miliarda złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Polska, gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding wybuduje dla Marynarki Wojennej RP dwa okręty za ok. 1,5 miliarda złotych!
Polski przemysł stoczniowy świętuje gigantyczny sukces, a Marynarka Wojenna RP szykuje się do cywilizacyjnego skoku. 28 maja 2026 roku w gdańskiej siedzibie stoczni Remontowa Shipbuilding podpisano przełomową umowę na budowę dwóch nowoczesnych okrętów hydrograficznych projektu 876 Hydrograf. Kontrakt o wartości około 1,5 miliarda złotych netto realizowany jest w ramach strategicznego programu HYDROGRAF. Nowe jednostki nie tylko unowocześnią polską flotę, ale staną się kluczowym elementem ochrony infrastruktury krytycznej na Bałtyku.
Włoski koncern Zignago Vetro inwestuje w woj. mazowieckim [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern Zignago Vetro inwestuje w woj. mazowieckim [ZDJĘCIA]
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie mazowieckim. Powstaje nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 32 tys. metrów kwadratowych wraz z częścią socjalno-techniczną oraz niezbędną infrastrukturą, w tym naziemnym zbiornikiem wody pożarowej i zbiornikiem na wodę deszczową. Obiekt z sortownią uzupełni istniejący zakład produkcyjny w Trąbkach (powiat garwoliński), w województwie mazowieckim.
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim
Energa-Operator otrzymała 38 milionów złotych na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim. Celem dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, jest wsparcie rozwoju elektromobilności. W jego ramach spółka zrealizuje zadania inwestycyjne, których łączna wartość przekracza 63 miliony złotych.
REKLAMA